ninjutsu weapons

سلاح های نین جوتسو

شوریکن :

یک نوع سلاح سرد ژاپنی است که به سمت هدف پرتاب می‌شود. این سلاح از سلاح‌های اختصاصی نینجاها است.
شوریکن در انواع ۲ پَر، ۳ پَر، تا ۸ پَر ساخته می‌شود.

شوریکن ها اصلی ترین جنگ افزار مورد استفاده توسط نینجا ها هستند. درست مانند مورد قبل، این سلاح هم از دقت و قدرت مناسبی برخوردار است. شوریکن ها در انواع و اقسام مختلف با اندازه های متفاوت ساخته شده اند و به خاطر شکل ستاره مانند خود، عموما تحت عنوان “ستاره نینجا” شناخته می شود. هر کدام از لبه های سلاح بسیار تیز و برنده بوده تا نهایت قدرت آسیب رسانی را داشته باشند.

بوشوریکن نیز نوعی از شوریکن‌هاست که از یک میلهٔ نوک‌تیز تشکیل شده و به‌سمت هدف پرتاب می‌شود. بوشوریکن در اندازه‌های ۱۲ تا ۲۱ سانتیمتری و در وزن‌های ۳۵ تا ۱۵۰ گرمی ساخته می‌شود و بر اساس شکل آن یا هدف آن نامگذاری می‌شود .
بوشوریکن به روش‌های مختلف به‌سمت هدف پرتاب می‌شود؛ ازجمله: از بالای سر، زیر بازو، از پهلو و از پشت سر؛ و در هر روش، به‌آرامی و با کنترل کامل از میان انگشتان دست رها می‌شود.

آشیکو و شوکو:

آشیکو سلاح نوعی پنجه تیغ دار است که روی کفش پوشیده میشود و شوکو پنجه تیغداری است که مثل دستکش است. یکی از مزیت های این 2 سلاح اینه که میشه بوسیله این 2 سلاح راحت تر و بهتر میتوان از جایی بالا رفت و مزیت دیگه اینه که میشه با این سلاح ضربات مرگبار و کشنده به حریف وارد کرد

آشیکو و شوکو2

کونای:

آشیکو و شوکو3
آشیکو و شوکو4
کونای
کونای

در دوران فئودالی ژاپن، کشاورزان از هر چیزی که در اطرافشان بود سلاح های قابل پرتاب می ساختند! به همین دلیل ژاپنی ها به طور گسترده معتقد هستند که در خلق “کونای” از بیلچه باغبانی استفاده شده است. امروزه این سلاح تبدیل به مهم ترین جنگ افزار پرتابی نینجا ها شده ,ایجاد حداکثر تعادل و همچنین در نظر گرفتن وزن مناسب برای دست یابی به حداکثر کارایی، در طراحی کونای به خوبی دیده می شود. استفاده از آن بسیار راحت و در عین حال کاملا دقیق و بدون خطا خواهد بود.
اگرچه کونای یک ابزار پایه در دستان متخصصان هنرهای رزمی محسوب می‌شد، از آن می‌توان به عنوان یک سلاح چند منظوره، با محبوبیت بالا قبل از گسترش سلاح‌های گرم استفاده کرد. کونای اغلب با نینجا در ارتباط است که از آن برای ایجاد حفره‌هایی در دیوار استفاده می‌نمود. به وسیله اتصال ریسمان به حلقه انتهای کونای، کاربر به راحتی قادر به بالا رفتن از دیوارها یا درختان بود که متعاقباً در هنگام پرتاب نیاز به دقت بالایی نیز داشت.

بسیاری از شخصیت‌های نینجوتسو از کونای به عنوان سلاح اصلی یا ثانویه استفاده می‌کنند.

کونای

فوکیا:

فوکیا

این مورد را می توان ابتدایی ترین و در کمال تعجب خوش ساخت ترین سلاح باستانی نینجا ها به شمار آورد. به کمک این سلاح می توان هدف مورد نظر را تا فاصله 20 متری مورد اصابت تیر به هدف قرار داد. نقاط تیز تیرهای سلاح فوکیا به راحتی می توانند به داخل گوشت و استخوان دشمن نفوذ کنند و وی را از پا در آورند. علاوه بر این، استفاده از سم به منظور زهر آلود کردن تیرها و افزایش اثربخشی آن بسیار مرسوم بوده است.

کاما:

کاما

کاما نیز یکی دیگر از جنگ افزار های تولید شده توسط کشاورزان است. قبل از آن که کاما ساخته شود، از آن به منظور برداشت غلات مانند برنج استفاده می شد. محبوبیت این جنگ افزار به اندازه ای بالا رفت که حتی امروزه نیز کاربرد دارد. از کاما در هنر های رزمی چین، کاراته و سیلات هم کمک گرفته می شود.

کاکوته:

کاکوته

می توان به این نتیجه رسید که نینجا ها استاد حملات مخفیانه هستند! این جنگ افزار دقیقا با همین هدف ساخته شده است. سلاح متشکل از یک حلقه بزرگ است که روی آن با چندین زائده تیغ مانند پوشیده شده است. نینجا می تواند به راحتی آن را در دستان خود پنهان کند بدون این که دشمن کوچک ترین بویی ببرد. بعضی از انواع این سلاح ها تیغ های کوتاه تری دارند.

در ادامه تصاویری از نمونه سلاح های نین جوتسو قابل مشاهده است: